By Matt Vantuch
CEO - Periscope Media

Proč online dárkové poukazy?

Online dárkové poukazy mohou být jednoduchým způsobem, jak zvýšit tržby, přilákat nové zákazníky a prohloubit vztahy s existujícími.

Dárkové poukazy jsou několika miliardovým obchodním segmentem, který jen roste!

Zatímco prodej fyzických dárkových poukazů roste s roční sazbou 6%, prodej digitálních, neboli online dárkových poukazů roste neuvěřitelným ročním tempem 200%. Statistika roku 2016 ukazuje, že 81% velkých internetových prodejců nabízí prodej digitálních neboli online dárkových poukazů na svých webových stránkách.

Digitální online dárkové poukazy jsou nejrychleji rostoucím segmentem v rámci obchodního segmentu dárkových poukazů a statistika z USA o tom jasně svědčí kde roční objem dosáhl obratu přes 127 miliard dolarů.

Padesát procent dotázaných uvedlo, že dávají přednost tomu, aby digitální online dárkové poukazy bylo možnost využít přímo z jejich telefonu, než aby si je museli tisknout z emailu.

Proč vlastně lidi kupují online dárkové poukazy?

Je pár důvodů ...

  • 73% spotřebitelů uvedlo, že v tuto prázdninovou sezónu budou kupovat dárkové poukazy.
  • 50% spotřebitelů kupuje dárkový poukaz hlavně z důvodu, že dovoluje obdarovanému si vybrat vlastní dárek.
  • Přes 25% spotřebitelů dodávají, že nákup online dárkových poukazů je jednodušší, než nákup jiných dárků.

Jak si tedy i vy můžete vystavit a prodávat digitální online dárkové poukazy?

Vystavení a prodej digitálních online dárkových poukazů s Periscope Media je velice jednoduché. Na konci tohoto článku klikněte na odkaz, který Vás přivede k online formuláři, kde vyplníte údaje nezbytné pro prodej Vašich online dárkových poukazů a jedním klikem potvrdíte Vaše informace. Tímto krokem se Vám vytvoří vlastní firemní online profil, na kterém se ihned také zobrazí Váš nový online dárkový poukaz, který si Vaši zákazníci mohou ihned zakoupit. Zakoupený online dárkový poukaz zákazníkům přijde emailem a také se jim ukáže v online prostředí, které nazýváme jednoduše PayMe peněženka. Na zakoupeném dárkovém poukazu je číselný kód, kterým se zákazník prokáže. Při využití zakoupeného online dárkového poukazu zákazníkem, Vy tento číselný kód zadáte do systému. Při vystavení účtenky zákazníkovi, podle toho jak máte nastavenou pokladnu, částku dárkového poukazu účtujete jako položku dárkový poukaz, nebo kredit.

Marketingová strategie prodeje online dárkových poukazů.

Zde je pohled na to, jak můžete používat dárkové poukazy jako součást své marketingové strategie.

Dejte svým zákazníkům vědět o možnosti zakoupení dárkového poukazu online pro Vaší firmu a pro tuto zprávu máte k dispozici hned několik kanálů, jako například sociální sítě: Facebook, Instagram, Twitter, pokud máte emaily vašich zákazníků, tak určitě prostřednictvím email marketingu.

Vystavení dárkového poukazu online nabízí Vaší firmě několik marketingových příležitostí.

Svátky a podobné datumy, jako Vánoce, Valentýn, začátek ročních období, začátek prázdnin, konec prázdnin, maturitní sezóna, Halloween, St. Patricks Day a mnoho dalších jsou ideálním důvodem k oslovení Vašich zákazníků a aktualizování Vaší sociální sítě jednoduchou a výstižnou zprávou o možnosti nákupu online dárkových poukazů, kterou Vaši zákazníci jistě uvítají a budou sdílet se svými přáteli.

Určitě také můžete nabízet prodej Vašich online dárkových poukazů zákazníkům osobně i Vy, nebo Vaši zaměstnanci přímo na místě. To může být ústně, formou nálepky na dveřích, na stolech, u pokladny, na účtence, v čekárně a podobných místech. Restaurace si mohou zprávu o možnosti nákupu dárkových poukazů vložit přímo i do jídelního lístku formou letáku, nebo součástí nabídky.

Jak vidíte, prodej digitálních online dárkových poukazů je nezbytnou součástí každého podnikání, statistiky mluví samy za sebe.

S pozdravem a přáním krásného a úspěšného léta ...

Matt Vantuch
CEO - Periscope Media